Obdarzona wyjątkową ruchomością i zręcznością, dłoń jest wysoko rozwiniętym narzędziem, zawierających 27 kości, kilka metrów naczyń krwionośnych i tysiące zakończeń nerwowych. Nasza skóra jest pierwszą warstwą ochronną, ale mimo wysokiej skuteczności ma ograniczoną odporność na zimno i na inne zagrożenia, takie jak przecięcia czy uderzenia.

Ciągłe innowacje. Żadnych imitacji. Począwszy od pierwszych na świecie rękawic z PCV i jednorazowych rękawic nitrylowych, zawsze przewodziliśmy w dziedzinie lepszych, bezpieczniejszych sposobów pracy manualnej.

Łączymy wiedzę techniczną i opanowanie stylistyki z dogłębnym zrozumieniem naszych klientów, ich pracy oraz ochrony, której potrzebują, aby przekraczać kolejne granice. Takie podejście umożliwia nam przeniesienie ochrony na wyższy poziom. Zapewniają to zaawansowane rozwiązania, takie jak nasze odporne na przecięcia modele rękawic Hagane Coil® i S-TEX, który wytrzymuje siłę do 40 N nieosiągalną dla innych rękawic dostępnych na rynku. Naszym standardem jest najwyższy poziom skuteczności i bezpieczeństwa, zapewniający najwyższą ochronę niezależnie od oczekujących zadań.

OCHRONA NAJWAŻNIEJSZEGO Dłonie zapewniają 70% całkowitej zdolności motorycznej człowieka.

Wysoka jakość przenika wszystkie struktury naszej organizacji. Zachowujemy pełną kontrolę nad naszym ekosystemem przemysłowym, co pozwala nam na utrzymywanie stałej jakości i osiąganie perfekcji na każdym poziomie. W laboratoriach wykonujemy najbardziej zaawansowane testy wytrzymałości, aby przed zapakowaniem i dostawą upewnić się, że każda rękawica jest przystosowana do pracy. Wszystkie nasze zakłady produkcyjne posiadają certyfikaty ISO 9001 i współpracują ze sobą w ciągłym dążeniu do doskonałości.

Zintegrowana produkcja od roku 1951

Dzięki pełnej własności wszystkich naszych procesów produkcyjnych, projektowych i kontrolnych, tworzymy własne maszyny, przędze, powłoki, polimery i formy rąk. Ten niezrównany poziom kontroli zasila nasz proces innowacji, którego wynikiem są wyjątkowe produkty i technologie, dzięki którym wyprzedzamy konkurencję.

Błędem jest twierdzenie, że dobra rękawica to taka, która po prostu spełnia wymogi obowiązujących norm i chroni użytkownika przed określonymi zagrożeniami. W rzeczywistości kwestia ta jest dużo bardziej skomplikowana. Niezależnie od branży, warunków pracy czy zastosowania rękawica musi być maksymalnie wygodna. Wygoda ma olbrzymie znaczenie, ponieważ bez spełnienia tego podstawowego warunku bezpieczeństwo pracownika ulega znacznemu pogorszeniu.

W przeszłości wielu pracowników budowlanych odmawiało noszenia rękawic, ponieważ ograniczały zręczność ich ruchów i uniemożliwiały poprawne wykonywanie pracy. Pomimo ryzyka pracownicy ci pracowali sprawniej bez rękawic ochronnych. W tej sytuacji producenci środków ochrony indywidualnej a w szczególności firma SHOWA opracowali rozwiązania, które zapewniają wszystkim dostęp do zwiększonej wygody i wzorowej ochrony.

Firma SHOWA producent ergonomicznych rękawic idealnie dopasowujących się do kształtu dłoni, a jednocześnie pierwsza firma, która opracowała bezszwowe rękawice powlekane oraz szereg wysokowydajnych włókien jest pionierem w dziedzinie wielu przełomów technologicznych. Rękawice SHOWA zapewniają wysoki poziom ochrony przed zagrożeniami mechanicznymi i chemicznymi, a ponadto zawsze oferują większą wygodę, elastyczność i precyzję niż jakakolwiek inna marka.

LEPSZA OCHRONA UŻYTKOWNIKÓW