RĘKAWICA UNIWERSALNA Wiodąca w branży uniwersalnej ochrony rąk rękawica SHOWA 4552 zapewnia wyższy poziom ochrony przed olejami, zanieczyszczeniami, smarami i ścieraniem, zapewniając równocześnie dobry chwyt. Opracowana w Eco Best Technology® stanowi kamień milowy w rozwoju rękawic przyjaznych dla środowiska. Jest ona idealna do różnorodnych zastosowań w wielu branżach.

4552 731 6110 RĘKAWICA PRZECIW- CHEMICZNA Stworzona z najwyższej jakości polimerów wzmacnianych nitrylem, rękawica SHOWA 731 to flokowana rękawica nitrylowa o grubości 15 milicali, która zapewnia najwyższą precyzję dotyku i wysoce skutec- zną ochronę przed rozpuszczalnikami i kwasami. Dzięki wyko- rzystaniu rewolucyjnej Eco Best Technology®, ta sięgająca do połowy prze- dramienia rękawica jest przeznaczona do licznych zastosowań, od przetwar- zania żywności, produkcji, sprzątania, aż po prace w rafinerii.

RĘKAWICA JEDNORAZOWA Wynalazcy pierwszej na świecie jednorazowej rękawicy nitrylowej przedstawiają obecnie pierwszą na świecie biodegradowalną jednorazową rękawicę nitrylową. Zwykłe rękawice nitrylowe nie wywołują wystarczającej (jeżeli jakąkolwiek) aktywności mikrobiologicznej, powodującej rozbijanie struktury molekularnej polimeru, pozostawiając proces rozkładu światłu, ciepłu, naprężeniom mechanicznym i wilgoci. NOWA rękawica biodegradowalna SHOWA 6110 jest inna.

SHOWA SHOWA SHOWA

Podejmujemy wszelkie starania na rzecz rozwoju własnej firmy i podnoszenia standardów na całym świecie, oferując wysokiej jakości produkty. Zawsze poszukujemy lepszych sposobów na spełnienie obecnych potrzeb, bez uszczerbku dla przyszłości.

To dlatego znaczna część naszych badań poświęcona jest produktom biodegradowalnym i rozwojowi włókien, które są bezpieczne dla środowiska. Nasze wysiłki w ponownym wykorzystywaniu i ochronie zasobów w Japonii umożliwiły nam otrzymanie certyfikacji wg. ISO 14001 globalnej normy dotyczącej zarządzania środowiskowego, która pomaga nam w ciągłym doskonaleniu naszych działań.

Dział badań i rozwoju firmy SHOWA osiąga istotny przełom dzięki technologii ECO BEST TECHNOLOGY® (EBT). Technologia EBT przyspiesza biodegradację nitrylu w aktywnych biologicznie wysypiskach, składowiskach odpadów i warunkach anaerobowych. Zdolności te zostały potwierdzone przez niezależne certyfikowane laboratoria wykorzystujące metody testowe uznane na skalę międzynarodową. EBT wykorzystuje materiały organiczne, powodujące, że materiał 6110 jest atrakcyjny dla aktywności mikrobiologicznej. Mikroorganizmy te podczas trawienia materiału EBT wydzielają enzymy, powodujące depolimeryzację nitrylu. W jej wyniku powstają biogazy i obojętny humus.