KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO IDĄ W PARZE Firma SHOWA nieustannie dąży do zapewniania coraz większej satysfakcji z noszenia jej produktów. Ergonomiczny kształt, bezszwowa wyściółka, techniczne włókna opracowane pod kątem elastyczności i precyzji dotykowej to tylko niektóre ze wspólnych cech naszych rękawic. Poprzez zmaksymalizowanie komfortu użytkowania przy zachowaniu niezmiennego poziomu bezpieczeństwa pragniemy przekonać naszych konsumentów, by nosili nasze rękawice przez cały czas i zawsze pozostawali bezpieczni w miejscu pracy. Ma to szczególne znaczenie podczas prac wymagających wysokiej ochrony przed przecięciem, ponieważ wypadki przy takich pracach grożą poważnymi urazami niosącymi ze sobą olbrzymie konsekwencje zarówno dla pracownika, jak i dla pracodawcy.

HISTORIA HAGANE COIL® Naszą pierwszą przełomową wyściółką zapewniającą ochronę przed zagrożeniami mechanicznymi była bezszwowa dzianina nylonowa zastosowana w rękawicy B0500, której premiera miała miejsce w 1988 r. Od samego początku naszym celem było zapewnienie komfortu i ochrony. Solidny nylon w połączeniu z pierwszą na świecie poliuretanową powłoką wnętrza dłoni oferują zręczność ruchów i dobrą ochronę przed ścieraniem na potrzeby zastosowań ogólnych. Na fali tego sukcesu firma SHOWA z czasem wprowadzała nowe włókna i kombinacje włókien przeznaczone specjalnie do zapewniania większej ochrony przed przecięciem. Od tego momentu nasze rękawice do ochrony przed przecięciem bardzo się zmieniły. Wysokowytrzymałe włókna polietylenowe (HPPE), po raz pierwszy zastosowane w rękawicach SHOWA z serii 541, oferują dobrą ochronę przed przecięciem. Wyściółki z dodatkiem włókien aramidowych, np. wyściółka kevlarowa w rękawicach GP-KV1, oferują jeszcze lepszą ochronę przed przecięciem.

Opracowanie nowych technologii ochrony przed przecięciem prowadzi do wzrostu zapotrzebowania na większą ochronę przed przecięciem w procesach roboczych. Pomiary poziomów ochrony przed przecięciem zapewnianych przez różne materiały składowe rękawicy przekonały naszych badaczy, że zastosowanie stali nierdzewnej w wyściółkach może oferować niebywałą ochronę. Przeprowadzone badania doprowadziły do powstania S-TEX KV3, Hagane Coil®. Tak narodziła się techniczna wyściółka Hagane Coil®.

S-TEX

Dzięki technologii Hagane Coil® możemy zapewniać wysoką ochronę przed przecięciem bez obniżania komfortu noszenia. Technologia Hagane Coil® wykorzystuje unikalną metodę nawijania polegającą na zaginaniu specjalnej przędzy oplotowej wokół rdzenia ze stali nierdzewnej. Rdzeń ze stali nierdzewnej zapewnia lepszą ochronę niż jakiekolwiek włókna naturalne lub syntetyczne, a przy tym jest wystarczająco cienki, by nie ograniczać elastyczności i swobody ruchu zginającej się dłoni. Dzięki wykorzystaniu różnych przędz kompozytowych jesteśmy w stanie osiągnąć różne efekty. Miękkie przędze w parze ze stalą nierdzewną zapewniają większy komfort i zręczność, podczas gdy przędze twarde w parze ze stalą nierdzewną dają wyjątkową ochronę i trwałość. Jest to połączenie oferujące maksymalną ochronę, komfort i wydajność.

STALOWA OCHRONA

Stal nierdzewna Przędza oplotowa

1 2