SHOWA

660ESD

EN 374-2 EN 374-3 EN 1149-5

AJKL

EN 388

41210120

Cat. III

ÖNEMLİ KİMYASAL TERİMLER VE SÜREÇLER

Nüfuz Etme Bir kimyasalın koruyucu giyecek malzemesinin içinden moleküler düzeyde geçmesi sürecidir. Bir sıvının veya gazın koruyucu giyeceğin içinden geçişi üç adımda gerçekleşir: emilim, dağılım ve dışarı salınım.

Giriş Bir maddenin, koruyucu giyecek üzerindeki kapalı bir kısımdan, dikiş yerinden veya küçük bir delikten moleküler olmayan bir düzeyde geçmesi sürecidir.

Hamle Zamanı Testte kullanılan bir kimyasalla ilk temastan, bu kimyasalın koruyucu giyeceğin içinde ilk tespit edilişine kadar geçen süre hassas analitik testlerle ölçülür. Temelde, eldivenin ya da başka bir koruyucu giyeceğin altındaki cildinizin kimyasala maruz kalmasına kadar geçen zamandır.

Bozulma Kimyasallara maruz kalma (sıçrama veya batırma) sonrasında bir eldivende görülen fiziksel değişime bozulma denir. Bir kimyasalla temasa bağlı olarak bir koruyucu giyecek malzemesinin bir veya birden fazla fiziksel özelliğinde meydana gelebilecek sağlığa zararlı değişimdir. Bozulmayla ilgili değişiklikler arasında tabakalara ayrılma, renk değişimi, sertleşme, çekme direnci kaybı sayılabilir.

Konsantrasyon Bir bileşenin miktarının veya kütlesinin bir solüsyonun toplam kütlesine bölünmesidir. Bu tesiste test edilen Organik Solventlerin hepsi normalde %100 dür. Asitler ve Aşındırıcı maddeler, sudaki solüsyonlardır. Asitlerin nüfuz etme testlerinde, hamle zamanını özellikle konsantrasyon etkileyecektir. Daha yoğun asitler, seyreltilerden daha geç nüfuz edecektir.

Ağır Maruz Kalma Bu terim, nüfuz etme testlerinde, koruyucu giyecek malzemesinin test kimyasalına sürekli olacak şekilde tamamen batırılmasına karşılık gelir. ASTM F739 Test Standardı ve EN 374 Test Standardı, bu türden bir maruz kalma ile ilgilidir.

Aralıklı Maruz Kalma Aralıklı Temas Koşulları Kapsamında Koruyucu Giyecek Malzemelerine Sıvıların ve Gazların Nüfuz Etmesine Yönelik ASTM F 1383 Standart Test Yöntemi. SHOWA, eldiven malzemesinin tamamen batırıldığı 1 dakikalık temas süresi ve eldiven malzemesinin kimyasala maruz kalmadığı 9 dakikalık arındırma süresi kullanarak bu döngüyü 240 dakika boyunca tekrarladı.

EXPERTISE SHOWA

Pamuk astar üzerine tam PVC kaplama, el üstü pütürlü ekstra PVC kaplama

AVANTAJLAR: Nesneleri statik elektrikten koruyarak

ürün hasarını ve patlamayı önler PVC eli kimyasallara karşı korurken

esnek kalır Nemli veya gresli ortamlarda çalışmak

için mükemmeldir; nesneleri güvenle kavramanızı sağlar

EN 1149 doğrultusunda yüzey direnci 108 ila 109

El bileği koruması Kolay hareket ve uzun süre giyme için

tasarlanmıştır Konforu artırmak için teri emen esnek

ve yumuşak eldiven Tahrişi önleyecek şekilde tasarlanmış

dikişsiz örme

UYGULAMALAR: Petrokimya Otomotiv Rafineri Petrol ve Gaz

REF. 660ESD 660ESD

BOY 9/L 10/XL

UZUNLUK 305mm 330mm

ÖZELLİKLER ASTAR: Dikişsiz örme pamuk KAPLAMA: PVC KAVRAMA: Pütürlü

: Elin doğal kıvrımlarını taklit eden ergonomik tasarım

69

G E

N E

L K

U L

L A

N IM

| D A

R B

E K

O R

U M

A S

I | K E

S İL

M E

Y E

D İR

E N

Ç L

İ | K İM

YA SA

L | YA L

IT IM

L I | A

N T

İS TA

T İK

| T E

K K

U L

L A

N IM

L IK